Aktuality - únor 2016

Sezóna začíná veletrhem motocyklů

Zima sice ještě neřekla své poslední slovo, ale jaro pomalu a jistě klepe na dveře. Při pravidelných návštěvách našich dealerů motocyklů i kol vidíme, že lidé již nechávájí servisovat své stroje a někteří už vyrážejí na první letošní kilometry.

Vedle vyjednávání podmínek s našimi obchodními partnery pro letošní rok máme napilno s přípravou veletrhů v hlavních segmentech, ve kterých působíme. Tradičně první a jednou z největších akcí roku je motocyklový veletrh Motosalon, letos v Brně. Na výstavišti budeme mít expozici s podporou Policie ČR . Všechny návštěvníky srdečně zveme na stánek P 091,  kde uvidí systém Datatag v praxi. Každý den výstavy budeme soutěžit o super ceny!!

Městská policie v Mostě využívá Datatag

Výbornou zprávou pro obyvatele Mostu a okolí je, že Městská policie v tomto severočeském městě začíná využívat unikátní technologii Datatag . Vyškolili jsme všechny strážníky a ukázali technologii v praxi. Vybraní pracovníci postupně dostávají online přístup do mezinárodního registru, a tudíž budu mít možnost zjistit, zda-li dané kolo či vozidlo je nahlášené jako odcizené. Systém Datatag jsme instalovali i na jízdní kola, která strážníci využívají ve své službě . A postupně doznačíme také jejich služební motocykly

Pokračovat ve čtení

Najdete nás i na veletrhu Motocykl 2016 v Praze

Návštěvníci veletrhu Motocykl 2016 na výstavišti v pražských Holešovicích nepřijdou o expozici identifikačního systému Datatag pro motocykly. Naší technologii najdete na stánku Vintage Garage v centrální hale . K vidění zde budou mj. motocykly legendární značky  Royal Enfield a opět si naživo můžete osahat ukázky úprav a "řemesel", jako je motocykl celý v patinované měďi, hliníkové a nerezové doplňky na zakázku

Chráníme i historické motocykly

Vloni na Štědrý den byl z garáže v Rožnově pod Radhoštěm ukraden motocykl Jawa Pérák 250. 
Policie šetří i krádež tří historických motocyklů na Kralovicku.  Jawa 350, pérák, barva červená, jednosedadlový speciál na motokros rok 1952, policejní stíhací motocykl Jawa 500 OHC 1952 barva červená a motocykl Matchless g 80 černý 1963. Majiteli vznikla škoda za více než 400 tis Kč.
 

Tak tyto a mnoho dalších článků a žádostí o pomoc při hledání se na webu objevují desítky každý rok. Krádeže historických motocyklů, tzv. „veteránů“ se každoročně zvyšují. Hodnota takových „moto-dědečků“ se často pohybuje od desítek až po stovky tisíc korun. Jejich výrobní označení, tedy výrobní čísla jsou z větší části pouze na plechových štítcích, které jsou umístěny na rámu motocyklu. Motor je zpravidla označen vyraženým číslem, které je uvedeno na daném štítku. Což ovšem nemusí být takto vždy. Čím je „moto-dědeček“ starší, tím je méně pravděpodobné, že se původní štítek s výrobním/evidenčním číslem ještě dochová. A proto je těžké identifikovat, kdo je skutečným vlastníkem motocyklu.
Řešení nabízí identifikační značení Datatag. V
 letošním roce se zaměříme také na ochranu právě historických motocyklů

Mezinárodní konference Interpolu

Experti z policejního týmu Datatag z UK přednášeli na mezinárodní konferenci Interpolu konanou v Bangkoku, která byla tentokrát zaměřená na krádeže vozidel. Vince Wise, který pracoval 30 let u britské policie v oblastí krádeží vozidel a nyní je člen Datatag týmu, představil možnosti, jaké technologie identifikačního značení nabízí a dosavadní úspěchy. Vince je často i v ČR, kde přednášel zástupcům Policie ČR a Ministerstva Vnitra a pravidelně se dělí o své zkušenosti na veletrhu Motasalon.

www.datatag.cz