Aktuality - duben 2016

Sněží, prší, slunce svítí, ale už se jezdí

Více než jindy letos platí staré české přísloví " duben, ještě tam budem ". Přesto, když vysvitne na chvíli slunce, přestane pršet nebo sněžit, na silnicích a stezkách je plno. Cyklistická sezóna začala tradičním veletrhem FORBIKES a poté se již rozjíždí seriál závodů a testovacích dnů, kde velmi často se potkáte i se zástupci Datatag. Motorkáři už měli svůj veletrh Motosalon a Motocykl v březnu a postupně všechny velké značky nabízí možnost otestovat nové stroje v rámci svých předváděcích dnů po celé ČR.

Třetí rok Datatag v ČR přináší hodně novinek, jak jsme již dříve avizovali. Vedle segmentů kol, motorek a aut rozšiřujeme naší nabídku o systémy pro stavební a zemědělské stroje pod názvem CESAR. Pro motorkáře přinášíme ve spolupráci s českou firmou LEVEL systém aktivního vyhledávání POSITREX .

Sledujte náš Facebook a dozvíte se o aktuálních akcích a novinkách!

Stavební a zemědělský veletrh BAUMA a TECHAGRO

Na začátku dubna se konal v Brně největší veletrh zemědělské techniky TECHAGRO . Jak rozšiřujeme naší nabídku produktů a služeb, navštívili jsme toto největší setkání agro průmyslu ve střední Evropě a navázali spolupráci s řadou významných dovozců zemědělské techniky.
A kde Datatag nemohl chybět a přímo vystavoval svůj systém CESAR určený pro segment stavebních strojů, byl největší světový veletrh stavební techniky Bauma v Mnichově . Vedle důležitých jednání s dovozci stavební techniky do ČR jsme měli možnost vidět show nějvětších hráčů v oboru jako je JCB, Volvo, Liebherr, Case, CAT a další.

Nové Testcentrum elektrokol v Intersportu Letňany

Ani půjčovny elektrokol se nevyhnou zájmu zlodějů kol nebo jeho komponentů, proto Intersport Letňany ve spolupráci s Datatag chrání veškerá kola na půjčovně unikátním bezpečnostním značením . Prodejna Intersport Letňany nově otevřela Testcentrum elektrokol. Pestrá nabídka prémiových elektrokol uspokojí zájemce o jízdu ve městě a na rovinách, ale i v horách.  
„Vzhledem k úspěšnosti systému Datatag při ochraně kol proti krádeži jsme se rozhodli tímto způsobem chránit elektrokola v našem Testcentru v Letňanech, abychom omezili riziko krádeže“, vysvětluje marketingová manažerka společnosti Intersport Kateřina Šafková.

Pokračovat ve čtení

Víte, kde máte svoji motorku?

Ve spolupráci s českou firmou LEVEL přinášíme motorkářům možnost zabezpečit své stroje vedle systému identifikačního značení Datatag také GPS systém monitoringu pohybu pod značkou Positrex . V nabídce máme statickou verzi , která je napevno instalována v motorce a napájení je z baterie, tak mobilní variantu , která má v sobě baterii s výdrží okolo dvou týdnů. Statická verze má v sobě pohybové čidlo, takže v případě i menšího pohybu dostane majitel ihned informaci, že s motorkou se něco děje a aktuální polohu stroje. Mobiilní verzi velikosti krabičky od zápalek lze využít i jako monitoring osob pro děti či starší lidi.  Každý uživatel má k dispozici aplikaci, která nabízí desítky nejrůznějších funkcí . Datatag a Positrex nabízí dohromady bezkonkurenční zabezpečení motocyklu za velmi přijatelnou cenu.

Pojištění kola stále populárnější

Téměř od počátku působení Datatag v ČR spolupracujeme s ERV Evropskou pojišťovnou v oblasti pojištění kol . Ta nabízí naprosto unikátní produkt na tomto trhu, který se těší stále větší oblibě. Svou jedinečnost dokazuje tím, že kryje nejenom krádež kola, ale i jeho poškození . Praskne mi rám, poškodím si přehazovačku a pojištění mi kryje náklady na opravu či výměnu za nový díl. Zákazníci i prodejci kol oceňuji rozsah krytí i bezproblémové a rychlé vyřízení pojistné události. Dobrou zprávou je, že cyklisté, kteří si zabezpečí své kolo systémem Datatag, ušetří 5% z výše pojistného každý rok trvání pojištění.

Integrovaná střední škola automobilová vyučuje Datatag

ISŠA v Brně se stala naším partnerem a díky tomu se studenti budou v praxi i teorii potkávat s moderní technologií identifikačního značení. Tato střední škola je největší svého druhu v ČR. Díky své kvalitě absloventi bez problémů nacházejí uplatnění v oboru moto nebo auto průmyslu.
Na Veletrhu dopravní prevence pořádaném spolu s Policií ČR Jihomoravského kraje na půdě školy jsme představili technologii Datatag. Studenti měli možnost vidět moderní bezpečnostní technologii v praxi. Pro praktickou výuku je k dispozici motocykl chráněný tímto systémem.

www.datatag.cz