Aktuality - listopad 2015

Druhý rok Datatag

Když jsme vloni v březnu na Motosalonu v Brně poprvé představili unikátní technologii Datatag v České republice, jako každý začátek, tak i náš byl doprovázen řadou obtížných překážek. Od té doby jsme ušli pořádný kus cesty v oblasti ochrany majetku a vozidel. Značka Datatag se stala známou jak mezi dealery a zákazníky, tak k naší radosti postupně i u zlodějů. Jasným důkazem toho je, že kola chráněná technologií Datatag se „nekradou“

Za rok a půl působení Datatag v ČR se nám podařilo navázat spolupráci s více než 160 dealery kol, motocyklů a aut. Když si zákazník pojistí svého miláčka a chrání proti krádeží systémem Datatag, obdrží od vybraných pojišťoven slevu na pojištění. Velmi jsme se posunuli ve spolupráci s Policií ČR.

Tímto chceme poděkovat všem našim dealerům za důvěru ve spolupráci a zákazníkům za to, že si chrání svůj majetek a spolu s námi bojuji proti krádežím.

Pouze 0,5% hodnoty odcizených kol se poškozeným vrátí zpět!

Za posledních 5 let se výrazně zhoršila situace v oblasti krádeží jízdních kol v ČR.  Počet krádeží od roku 2010 do roku 2014 se zvýšil o více než 30%, vyjádřeno  v penězích dokonce o 45%.

Pokračovat ve čtení

Kde jste nás viděli v roce 2015

Rok 2015 byl pro nás velmi nabitý. Každý víkend jste nás mohli vidět na různých veletrzích, výstavách, závodech, srazech apod.

Sezónu jsme jako tradičně zahájili prezentací na Motosalon , tentokrát v Praze. Na našem stánku jsme přivítali vzácnou návštěvu,  generála Petra Pavla , čehož si velmi vážíme. Poté následoval největší veletrh kol ForBikes . Mezi naše nejdůležitější akce řadíme spolupráci se seriálem Kolo pro život , kde jsme pravidelně soutěžili a prezentovali naší technologii. Ve spolupráci s Českou spořitelnou jsme měli pro motorkáře akci Bezstarostná jízda, kdy mohli získat zdarma bezpečnostní systém pro motocykl.

S motorkáři jsme se potkali například v květnu na oblíbeném setkání Touratech, Nežij vteřinou na Blanensku, kterou pořádá Policie ČR Krajského ředitelství Jihomoravského kraje, KTM festivalu v Bělé a další. Na rok 2016 máme v plánu akcí ještě více, takže se máte na co těšit.

Český výrobce kol Duratec podporuje Datatag

Zákazníci DURATEC mají možnost nechat si označit rám, vidlici a ostatní komponenty jízdního kola již při montáži kola přímo ve výrobě. Český výrobce rámů a jízdních kol, uzavřel s Datatag strategickou spolupráci v oblasti ochrany kol proti krádeži.   

Datatag ve světě

Pokračuje růst zájmu o systémy Datatag napříč všemi segmenty, kde nabízíme své produkty. Mezi nejvýznamnější patří segment motocyklů a stavebních a zemědělské techniky . Pro motocykly je Datatag nabízen ve Velké Británii v rámci programu Master, kdy 90% nově prodaných silničních motocyklů předních značek má již automaticky instalován Datatag . Vysoká penetrace vede ke snížení krádeží motorek o desítky procent.  Tím, že je databáze motocyklů již obrovská, mohou využít autorizovaní dealeři motocyklů na ostrovech novou službu kontroly původu.  Brzy se tato služba rozšíří i do ČR a SK.

Program CESAR zahrnuje stavební a zemědělskou techniku . Většina výrobců a dovozců těchto strojů do Velké Británie je součástí tohoto programu a také automaticky na nově prodané stroje instalují systém Datatag. Dnes je více než 200.000 strojů chráněno systémem CESAR. Krádeže strojů se díky systému Datatag snížily o 57%.

Skútr je kamarád i pomocník

Mobilita, úspora času, vyhnutí se provozu ve městech i snadné parkování , to vše skýtá skútr. Obliba skútrů do 125 ccm stále roste a s tím souvisí i rostoucí počet krádeží.
Jak zabezpečit skútr proti krádeži? 
Řetěz a uzamčení k pevnému bodu (sloup, zábradlí), zámek  na kotouč a bezpečnostní systém  Datatag, který je doporučován policií, pojišťovnami, výrobci a distributory motorek.  Mezi nejčastější cíle zlodějů patří skútry nejrozšířenějších značek, s obsahem do 125ccm a stáří 2 a více let. 

Pokračovat ve čtení

Expandovali jsme na Slovensko

V lednu letošního roku jsme expandovali na Slovensko, a to v segmentu kol a motocyklů. Obzvláště v kolech jsme měli raketový nástup, kdy jsme během pár týdnů získali důvěru ke spolupráci více než 50 cykloprodejen.

Vidět jste nás měli možnost na dvacítce MTB maratonech po celém Slovensku a dalších akcí pro cyklisty. Nejen rozšiřujeme naši dealerskou síť, ale pracujeme také na zvýšené povědomí o Datatag a podílíme se na cyklistických akcích. Informace o Datatag najdete v časopisech Biker, Svet motocyklov, Relax a další. 

Rozšíření na Slovensko má benefit také v tom, že jsme schopni efektivněji pomáhat v řešení mezihraniční kriminiality , kdy bohužel část odcizených kol končí na Slovensku a obráceně. 

www.datatag.cz