Datatag ID Limited

Novinky

Vraťte se zpět na novinky

Kradené kolo je díky systému Datatag zpět u svého majitele!

Kradené kolo je díky systému Datatag zpět u svého majitele!

Počet krádeží kol stále roste a bohužel se nevyhýbají ani kolům, která jsou chráněná bezpečnostním systémem Datatag pro jízdní kola. Přestože profesionální zloději již Datatag začínají rozeznávat a raději se takto označeným kolům vyhnou, pořád se najde skupina nenechavců, kteří ukradnou doslova, co vidí.

V noci z 1. 8. a na 2. 8. došlo v obci Přezletice ve Středočeském kraji k vykradení dodávky, ve které majitel přes noc nechal své kolo. Jednalo se o speciál sjezdového kola v hodnotě zhruba 160 000 Kč. Majitel kola ihned nahlásil krádež kola na Polici ČR a uvedl, že kolo je chráněno a bezpečnostním systémem Datatag.

„Přestože jsem udělal chybu a nechal kolo v nákladovém prostoru dodávky, jsem věřil, že i díky systému Datatag ses kolem ještě někdy shledám. Dnes, když vidím, že funguje spolupráce s Policií ČR a jasná identifikace kola, budu Datatag ještě více doporučovat všem svým známým i zákazníkům naší prodejny,“ zmiňuje majitel kola Martin Křepela a zároveň vedoucí prodejny kol Bike Ranch
v Praze – Horních Počernicích.

Profesionální práci odvedlo obvodní oddělení Policie ČR v Brandýse nad Labem, kdy policisté chytili pachatele, který se před nimi snažil ujet na ukradeném kole, již několik hodin po činu. Po krátkém pronásledování byl i s kolem zadržen a podroben výslechu. Pod tíhou důkazů se doznal a byl usvědčen.

Díky tomu, že na kole byly identifikovány prvky bezpečnostního systému Datatag a majitel se prokázal certifikátem od Datatag o registraci na jeho jméno, mohlo být odcizené kolo okamžitě vydáno Policií ČR původnímu majiteli.

„Tím, že odcizené kolo bylo chráněno bezpečnostním systémem, jsme měli výrazně usnadněnou identifikaci skutečného majitele kola a mohli jej vrátit tomu, komu patří.  Pokud ke kolu není doklad o pořízení nebo kolo nemá výrobní číslo na rámu, např. speciální stavba, má majitel těžké vlastnictví prokázat. Bez identifikačních prvků je obecně zjištění majitele odcizeného majetku velmi složité a zdlouhavé a v mnoha případech nemožné.“ dodal npor. Ing. Petr Obdržálek, vedoucí obvodního oddělení Policie ČR v Brandýse nad Labem.

Reportáž o tomto případu byla v Krimi zprávách na Prima TV dne 1. 9. 2014, kterou můžete shlédnout zde www.youtube.com/watch?v=wePWsPKi96I.

Datatag on Twitter Datatag on Facebook Datatag on YouTube Datatag Latest News
Register