Datatag ID Limited

Novinky

Vraťte se zpět na novinky

Allianz pojišťovna podporuje inovativní technologii identifikačního systému Datatag pro automobily.

Allianz pojišťovna podporuje inovativní technologii identifikačního systému Datatag pro automobily

Nově od října letošního roku Allianz pojišťovna uznává bezpečnostní značení Datatag jako způsob zabezpečení automobilu a nabízí svým klientům slevu na pojistném u havarijního pojištění. Každý motorista, který si u vybraného dealera automobilů nechá instalovat Datatag, tak může ušetřit několik set korun ročně a navíc má zabezpečen svůj vůz unikátní technologii Datatag. Seznam dealerů je uveden na webových stránkách www.datatag.cz a jejich výčet je stále rozšiřován.

„Propojení identifikačního značení Datatag a autopojištění od Allianz pojišťovny dává zákazníkům příležitost ochránit si svoje vozidlo a zároveň ušetřit na pojištění vozidla. Těší nás, že Allianz pojišťovna, jakožto jeden z největších hráčů na trhu s pojištěním vozidel v ČR, se zapojila do prevence krádeží vozidel a podporuje inovativní technologie“ říká Michal Tuček, jednatel společnosti AB FinPoint, která je výhradním dovozcem technologie Datatag do ČR.

„Identifikační systém Datatag pro automobily podporujeme formou slevy na pojistném, protože působí preventivně a v případě krádeže i jednotlivých dílů je vyšší pravděpodobnost, že automobil či jeho součásti budou identifikovány a vráceny původnímu majiteli či pojišťovně, pokud již bylo vyplaceno pojistné plnění.“ vysvětluje Veronika Hašplová, ředitelka úseku produktového managementu Allianz pojišťovny.

Co tedy je DATATAG – srdcem systému jsou kódované mikročipové transpondéry, vyvinuté tak, aby byly trvale upevněné nebo schované v automobilu. Vzhledem k jejich rozměrům je prakticky nemožné je všechny najít a odstranit. Pro zloděje je tak vysoké riziko takovýto automobil ukrást a později legalizovat. Dále systém DATATAG obsahuje unikátní mikrotečky s novou DATATAG forenzní DNA a unikátní UV nátěr. Po aplikaci značení na automobil jsou údaje o majiteli a jeho vozidlu zaneseny do mezinárodního registru. V případě prodeje a tím i převodu na další osobu se převádí i Datatag, podobně jako VIN.

Policie má následně k dispozici skenery, naprogramované tak, aby přečetly mikročipy skryté v útrobách automobilu. Firma DATATAG investuje nemalé prostředky do vývoje a smysluplnosti systému více-prvkové ochrany. Další podpora je směřována k distribuci skenerů evropským policejním složkám, jejich počty tak jdou do tisíců. Policie má pak nepřetržitý přístup do mezinárodního registru pro kontrolu a identifikaci majitele a jeho vozidla. I pasivní zabezpečení proti krádeži a skrytá identifikace, je ochranou pro vozidlo.

A zde platí heslo Datatag: „Označené se neztratí!“

Datatag on Twitter Datatag on Facebook Datatag on YouTube Datatag Latest News
Register