Datatag ID Limited

Novinky

Vraťte se zpět na novinky

Datatag závodil až na Havaji.

Datatag závodil až na Havaji

Jak se dostat z pražského Žižkova na světový šampionát v terénním triatlonu XTERRA na ostrově Maui na Havajských ostrovech, dokazuje Michal Kohoutek z Kellys Bikeranch týmu. Datatag nemohl chybět a Michal jel na kole, které měl chráněn systémem Datatag. 

Michal si splnil jeden ze svých sportovních snů, kvalifikoval se na Havaj a rozhodně se neztratil. Přestože je ryzí amatér, kterého můžete denně vidět v cykloprodejně na Krejcárku, tak závod dokončil na 77. místě celkově, 32. mezi amatéry a výborné 5. místo ve své věkové kategorii 25-29 let. K medaili mu chyběly pouhé 2 minuty a 20 vteřin. Samotný závod je těžký nejenom svou délkou a obtížností, ale hlavně klimatickými podmínkami.

„Opět se přede mě dostává němec Schadle, hrozně moc chci, ale nejde to, tentokrát jsem na jeho tempo krátkej... Už hodně zpomaluju, vedro ze mě vysává poslední zbytky energie a mozek se mi škvaří. Vzpomenu si na mojí mantru, pohladim klokanici Mišulku a snažím se nemyslet na to jak někdě zkolabuju. Teď už to není boj se soupeřema, Ti si mě dávaj místo traťovky. Teď už bojuju jen sám se sebou, s nohama, který tahám z medu a s hlavou, která nutí tělo čím dál víc zpomalovat, což se mi zrovna nehodí.

Poslední majle, víceméně z kopce. Závěrečnej úsek po pláži... nohy se nechtěj odlepit od země, zarejou se hluboko do písku a ne a ne se z něj pořádně odrazit. Totální smažák, já, ale do cíle už jen kousíček. Hekám jak při porodu, ale útrapy začíná pomalu přebíjet euforie. Posledních 100 metrů!“ tak popisuje Michal závěrečné kilometry závodu.

Několik fotek z tréninku na místě před závodem není třeba ani komentovatJ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.363646647130924.1073741837.219968561498734&type=1

Detailní popis závodu slovy zde http://www.felt.cz/aktualita/13-ms-xterra-hawaii/

Reportáž http://vimeo.com/110114060

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů

Tým Datatag
Datatag on Twitter Datatag on Facebook Datatag on YouTube Datatag Latest News
Register