Datatag ID Limited

Novinky

Vraťte se zpět na novinky

Pouze 0,5% hodnoty odcizených kol se poškozeným majitelům kol vrátí zpět!

Pouze 0,5% hodnoty odcizených kol se poškozeným majitelům kol vrátí zpět!

Naše společnost se v posledních dvou letech věnuje velmi pečlivě prevenci krádeží majetku.

V oblasti krádeží jízdních kol, elektrokol a koloběžek jsme pro Vás připravili zajímavé výsledky našeho snažení.

Za posledních 5 let se výrazně zhoršila situace v oblasti krádeží jízdních kol v ČR! Stále se policii nedaří výrazně snížit „trend krádeží kol“, které nám zloději kradou často přímo pod nosem. Statistika kriminality PČR, jenž uvádí přesná čísla v reportech zveřejněných na stránkách www.mvcr.cz, nás přiměla statistiku ještě více analyzovat a upřesnit. Předně proto, že se situace v této oblasti trestné činnosti stále opakuje, ale co je smutnější, že se stále nedaří počet krádeží efektivně snižovat!

Počet krádeží od roku 2010 do konce roku 2014 se zvýšil o více než 30%.
Pokud se zaměříme na škody, které tím vnikají poškozeným, pak jde o nárůst o 45% od roku 2010.

Čísla jsou alarmující, proto je nutné „něco“ změnit.

100% ochrana proti krádeži prakticky neexistuje. Sebezodpovědnější majitelé kol velmi často zůstávají překvapeni, když svého dvoukolového „mazlíka“ nenajdou na obvyklém místě. Dnes už totiž neplatí, že pokud mám kolo na terase ve třetím poschodí bytového domu, je uzamčeno zámkem a přikryté plachtou, že se nemůže „vypařit“.  Stejně tak, pokud je kolo s pečlivostí uloženo např. v garáži rodinného domu. Pro zkušeného zloděje není žádná běžně dostupná ochrana majetku překážkou.  Vynalézavost a také drzost zlodějů je stále větší! Zhruba 70% ze všech krádeží kol mají na svědomí recidivisté. Například v roce 2014 bylo stíháno a vyšetřováno 926 osob, z toho se v 719 případech jednalo právě o recidivisty. Alarmující jsou čísla návratnosti odcizených kol a náhrada škody. Přestože objasněnost krádeží kol mírně roste a nyní je za hranicí 20%, reálně se poškozeným vrátí pouze zlomek hodnoty ukradených kol, konkrétně okolo 0,5%!

Statistika krádeží kol za období 2010 - 2015

Zdroj: PČR

Proč tomu tak je!? Je to snad tím, že tresty za krádeže pro pachatele jsou příliš nízké? Nebo snad jde o pachatelovu jistotu, že Policie v průkazním řízení nebude úspěšná? Věří snad pachatelé, že uniknou trestu navždy? Nebo jsme to my, majitelé jízdních kol, kteří nedostatečně své „mazlíky“ chrání? Tyto otázky za nás všechny budeme směřovat odborníkům z policie. Věříme, že nám odpoví a poradí, jak se adekvátně bránit, abychom svá kola nemuseli každodenně ukládat na noc pod vlastní peřinu.

V roce 2014 vstupuje na český trh unikátní technologie zabezpečení proti krádeži „Datatag“. Jde o inovativní způsob ochrany kol a podporu prevence kriminality v této oblasti, vice: www.datatag.cz . Kola označena touto technologií, která jsou evidována v mezinárodním registru Datatag, zloději raději obejdou. V roce 2014 bylo označeno zhruba 2 000 kol, přičemž bylo majiteli oznámeno 5 odcizených. Ovšem v krátké době se 2 kola vrátila zpět svým majitelům. V letošním roce se díky důvěře a zodpovědnosti majitelů kol, podařilo označit dalších řádově 4 000 kol. Z tohoto počtu Datatag nezaznamenal ani jedno odcizení. Pro Datatag tým, ale i majitele kol je tohle ta nejlepší zpráva. Takže „zloději“ mějte se na pozoru, protože kola označená systémem Datatag rozhodně nebudete schopni legalizovat a prodat v zastavárnách a bazarech tak snadno. Značení je trvalé a není viditelné! Na přítomnost Datatag značení upozorňuje výstražný štítek umístěný na rámu kola.

Za Datatag Vám rozhodně můžeme slíbit, že téma „stop krádeží kol“ budeme i nadále důsledně podporovat a sledovat vývoj v opatřeních, která povedou ke snížení této trestné činnosti. Výsledky trestné činnosti v oblasti krádeží jízdních kol za rok 2015 Vás budeme informovat zhruba v únoru 2016. Přejeme Vám i nám, aby naše kola byla tam, kde jejich majitel.

Datatag on Twitter Datatag on Facebook Datatag on YouTube Datatag Latest News
Register