Datatag ID Limited

Novinky

Vraťte se zpět na novinky

50 000 neviditelných prvků chrání kola za 3 500 000 Kč

50 000 neviditelných prvků chrání kola za 3 500 000 Kč

Letos se v půjčovně  Specialized na závodech Kolo pro život nemusí o kola nikdo bát. Žádný zloděj se o jejich zcizení nemůže pokusit, leda by byl naprostým bláznem. Jak je to možné? Tato kola jsou totiž chráněna jedinečným systémem proti krádeži kol a jeho dílů od britské firmy Datatag.

O co jde?
Mnozí z návštěvníků a závodníků již toto identifikační značení měli možnost vidět na některých závodech seriálu Kolo pro život v roce 2014 a 2015. Systém je jednoduchý a zároveň účinný. Principem ochrany je to, že každé kolo je pokryto zhruba tisícovkou prvků na sto místech včetně rámů, vidlicí a komponentů. Kolo je poté registrováno v mezinárodní databázi, do které má přístup policie a vybrané pojišťovny.  

Tajně a s výstrahou
Většina ochranných je pouhým okem neviditelná. Zloděje však odrazuje výstražný štítek umístěný na viditelném místě, který nenechavce varuje a informuje o tom, že kolo je chráněno a je v podstatě nemožné je poté legalizovat. 
„V naší půjčovně chceme cyklistům nabídnout kvalitní kola od renomované značky, jejichž hodnota je již velmi významná. A proto jsme se rozhodli, že je i zabezpečíme proti krádeži a výměně dílů systémem, který je účinný a zároveň jednoduchý a dostupný,“  vysvětluje Svatopluk Fořt z Kolo pro život.

Unikátní jako otisk prstu
Každé kolo v půjčovně má své jedinečné značení. Jednoduše, žádný z ochranných prvků jednoho kola se nebude nikdy opakovat na kole jiném. Kola v půjčovně Specialized jsou navíc opatřena čárovým kódem, který se využívá pro evidenci kol. Na horní rámové trubce je též umístěn velký štítek s číslem kola a informací, že kolo je chráněno systémem Datatag.

„Naše partnerství s takovým fenoménem v horských kolech jako je Kolo pro život, je pro nás ctí a důkazem, že naše unikátní technologie je pro cyklisty užitečná a pomáhá v boji proti krádežím kol,“ dodává Michal Tuček, jednatel společnosti zastupující Datatag v ČR.

Kolo pro život s výhodou

Pro registrované účastníky závodů Kolo pro život je připravena limitovaná edice systému Datatag za zvýhodněnou cenu. K dispozici je na všech akcích KPŽ 2016 v Boutique Officiale a dále lze Datatag objednat při přihlášování na jednotlivé závody Kolo pro život v eshopu.

Nové Testcentrum elektrokol v Interportu Letňany Nové Testcentrum elektrokol v Interportu Letňany
Datatag on Twitter Datatag on Facebook Datatag on YouTube Datatag Latest News
Register