Datatag ID Limited

Novinky

Vraťte se zpět na novinky

Kontrola původu motocyklů od DATATAG

Kontrola původu motocyklů od DATATAG

Když kupujete ojetý motocykl, jedno jestli z aukce, od dealera nebo od soukromé osoby, vždy se vystavujete riziku, že daný motocykl mohl být ukraden, případně je složen z kradených komponentů nebo byl odepsán pojišťovnou a pak sestaven znovu.  Variant nebezpečí je hned několik.

Kriminální skupiny ve Velké Británii často kradou motocykly na objednávku a posléze je ve větším množství dodávají do dalších Evropských zemí. Tato činnost pro ně znamená velké výdělky za relativně málo úsilí. Nové majitele často trápí fakt, že za motocykl zaplatili v mnoha případech i stovky tisíc korun a nevlastní žádný dokument ohledně jeho původu.

Z Británie do České Republiky
Příkladem výše uvedeného je jeden český zákazník, který nedávno zakoupil ojetý motocykl BMW  F700GS. Motocykl byl dovezen z Velké Británie, kde byl vydražen v aukci jednou českou firmou
Jako všechny nové motocykly BMW ve Velké Británii od roku 2012 měl právě i tento již instalován systém Datatag. Zákazník objevil štítek Datatag pod sedlem, proto požádal o přeregistraci v ČR. Datatag v ČR ověřila původ a zjistila řadu překvapivých informací. Když je tlumočili zákazníkovi, byl překvapený, ale zároveň i spokojený.
Proč spokojený? Motocykl měl jasný původ a nebyl evidován jako kradený.  A proč překvapený? Jeho nový stroj měl skrytou minulost.

Jak již bylo zmíněno, motocykl byl původně zakoupen ve Velké Británii v červnu 2013, kde mu při prodeji byl instalován Datatag. V prosinci 2014 byl odcizen v Londýně, protože byl pojištěn, poškozenému pojišťovna vyplatila škodu. Později byl objeven v Lotyšsku během pátrací akce Interpolu, kdy sledovali motocykl na základě vyhledávacího systému. Nalezli 27 dalších strojů včetně „našeho“. Všechny tyto stroje byly odcizeny z Velké Británie a určeny k prodeji ve střední Evropě. Interpol po zabavení těchto strojů kontaktoval pojišťovny, které souhlasili s prodejem v aukci. Tak se motocykl následně dostal až k českému majiteli, který požádal naši společnost o přeregistraci a kontrolu původu.

Datatag v ČR odkryl zákazníkovi veškeré relevantní informace, které získali z centrály Datatag UK a od kolegů z Interpolu i pojišťovny v Británii, a tak zahnali obavy, že novému majiteli může být motocykly někdy zabaven.

Mezinárodní 24/7 telefonní centrum Datatag  ve spolupráci s Interpolem a dalšími mezinárodními agenturami je schopno poskytnout kontrolu původu stovkám tisíc motocyklů ve Velké Británii a zahraničí. Tím dodá důvěru potenciálním kupcům, že jejich vysněný stroj má jasný původ a není hlášen jako kradený.

Klidný nákup motocyklů z druhé ruky Vám zajistí tým Datatag CZ

Datatag on Twitter Datatag on Facebook Datatag on YouTube Datatag Latest News
Register