Datatag ID Limited

Novinky

Vraťte se zpět na novinky

Jízdní kola v Břeclavi již chráněná systémem Datatag

Jízdní kola v Břeclavi již chráněná systémem Datatag

Ani malebný Jihomoravský kraj se nevyhne věcem natolik nepříjemným, jako jsou krádeže jízdních kol. Jedno okresních měst proto učinilo první krok, jak tomuto nešvaru zabránit.

Městská policie Břeclav vyráží do boje se zloději s využitím nejmodernějšího způsobu identifikačního značení jízdních kol. Majitelům bicyklů umožní strážníci od poloviny října letošního roku označení jízdních kol technologií Datatag a následné zanesení údajů o bicyklu a jeho vlastníkovi do mezinárodního registru. Z prostředků, které se městské policii podařilo na tuto evidenci jízdních kol získat, bylo pro letošní rok nakoupeno 200 sad pro kola břeclavských obyvatel, kteří mohou toto značení získat zdarma, v rámci zlepšování životní úrovně v tomto městě. Vzhledem k tomu, že jízdních kol jsou v okresním městě tisíce a poptávka tak výrazně převyšuje nabídku, MP Břeclav stanovila pravidla pro minimální hodnotu kola. Šanci na označení a zaregistrování má pouze prvních 200 zájemců s trvalým pobytem v městě Břeclav, kteří vlastní kolo určené hodnoty.

„Jsme velmi potěšeni, že MP Břeclav se zapojila do smysluplného boje proti krádežím kol a ve spolupráci s Městským úřadem Břeclav se jim podařilo sehnat prostředky pro ochranu majetku svých občanů,“ říká Romana Šupitarová, obchodní ředitelka Datatag pro ČR.

Datatag on Twitter Datatag on Facebook Datatag on YouTube Datatag Latest News
Register