Skútry/Mopedy

Bezpečnostní a registrační systém proti krádeži pro skútry a mopedy

Přehled: UV nátěr | Mikrotečky® / DNA | Transpondéry | Výstražný štítek

Elektronický bezpečnostní identifikační systém pro skútry a mopedy

Během posledních let výrazně vzrostly prodeje skútrů. Lidé více a více unaveni seděním v autech v dopravních zácpách, naštvání stále rostoucími cenami za pohonné hmoty nebo se nechtějí tlačit v občas nespolehlivé veřejné dopravě.

Bohužel tento boom skútrů je také doprovázen dramatickým nárůstem jejich krádeží. Fyzické bezpečnostní zařízení mohou pomoci chránit váš skútr do určité míry, ale profesionální zloději se nenechají odradit zámky a alarmy. Vzhledem k tomu, že skútr je relativně lehký, může být snadno naložen do dodávky a odvezen pryč během několika sekund!

Nejlepší způsob, jak chránit váš skútr, je ihned při nákupu si nechat naistalovat identifikační značení. Více-prvkový elektronický identifikační systém proti krádeži umožňuje policii identifikovat pravého vlastníka jakéhokoliv označeného skútru, a to i přesto, že registrační značka a standardní identifikační čísla byly zničeny nebo změněny.

Pachatelé krádeží dobře vědí, že všechny soudní procesy, kde byl Datatag použit jako důkaz, byly pro Datatag a klienty s označeným motocyklem úspěšné. Jakmile zloději vidí výstražné štítky na vašem motocyklu, raději jej nechají být a poohlídnou se po jiném lehčím cíli.

Systémy Datatag jsou dostupné u všech autorizovaných a významných prodejců skútrů a motocyklů. Datatag jako lídr ve Velké Británii, ale i v Evropě nabízí elektronický systém proti krádeži, který není drahý a chrání váš skútr po dobu jeho životnosti.

Datatag byl doposud instalován na doslova desetitisíce skútrů značek Yamaha, Piaggio, Vespa, Gileras a MBK. Neplatíte žádné roční poplatky, a když chcete skútr prodat, jednoduše vaši registraci přenesete na nového vlastníka.

Datatag skútry a mopedy

Datatag technologie pro motocykly

Nejčastější otázky

Ne, transpondéry neobsahují žádné baterie nebo jiné části vyžadující servis a vydrží mnoho desetiletí.
Datatag dodává skenery zdarma pro policii a další oficiální složky na základě jejích poptávky. Policie je postupně vybavována, tak aby pokrytí bylo co největší.
Veškerá data, která jsou uložena v databázi, mohou být použita pouze pro policii. Jediná výjimka se týká údajů o majetku (ne osobních údajů), a ty mohou být předmětem budoucí kontroly původu majetku.
Ano, v případě výměny označených dílů prosím kontaktujte výhradního dovozce Datatag pro ČR společnost AB FinPoint, a to v pracovních dnech od 8 do 18 hod. na tel. 272 655 313.
Datatag členské číslo je přenositelné, a to za malý poplatek. Údaje o novém vlastníku se registrují v zabezpečené databázi Datatag.
Ihned nahlaste tuto událost policii, poté kontaktujte Datatag, uveďte své členské číslo a číslo policejního protokolu. My pak v registru označíme, že vaše vozidlo bylo odcizeno.

Krádež je problém, který ovlivňuje všechny znás.